Tu môžete diskutovať o všetkom čo sa týka citrusov.

zaciatocnik

Poslaťod Inka » Uto 18. Apr 2017 12:04:27

ahojte vsetci, som tu nova a chcela by som si vypestovat citrus len tak pre radost.
Vsade som sa docitala ze idealne pre zaciatocnikov je vypestovat si citrus z kostky a ucit sa pomalicky na nom. aj som si ich par zasadila, ale s chybami a bola som netrpezliva cakat kym vyklicia. v ikey som si kupila krasny calamondin ktory mal vela krasnych kvetov a plodov, a po zisteni z roznych stranok, ze to rastlinka nezvaldne,som s tazkym srdcom odrthala vsetky plody okrem jedneho zeleneho.Trosku som prestrihala konariky, lebo boli dovnutra do korunky a velmi nahusto. teraz ma vela peknych kvietkov a velmi vela mini plodov, ktore budem asi musiet tiez odtrhat, ci? No dufam ze som mu moc neuskodila. jo a presadila som ho do trochu vacsieho kvetinaca, do ktoreho som vyvrtala diery a tiez som na spodok nasypala keramzit. Myslite ze mam nasypat ten keramzit aj do miskz pod kvetinacom?

Ale to pestovanie od semienka ma stale laka, a tie co mi nevyklicili mi pomalinky klicit zacinaju. kedze som netrpezliva a vedela som ze som aj tak narobila chyby pri tom prvom sadeni, pozerala som si navody ako co zasadit a rozhodla som sa skusit navod z toutube.Nechala som si jeden citron poriadne prezriet.Kostky som narezala a odstranila skrupinu z kostky, dala som ich par medzi mokre vatove tampony a na cca dva tyzdne do plastoveho vrecuska na tmave miesto. Zaklicilo mi vsetkych 7. zasadila som ich do maleho plastoveho kvetinaca s dierami na spodu. dala som na spodok keramzit, substrat som dala nejaky s tesca, pe vysev a mnozenie, pokropila som to teplou vodou a cely ten kvetinacik som dala do plastoveho uzatvaratelneho vrecka a nehala som tam malinkaty otvor na dychanie. Toto som urobila 5dni dozadu a polozila som to kusok od radiatora. Teraz mam dve vyklicene rastlinky a velmi sa z nich tesim. Samozrejme uz som si dala naklicit dalsie semena citronu a chystam sa do zelovocu nakupit este grepy a pomarance a budem skusat dalej. viem ze semenaciky mi asi nikdy rodit nebudu, alebo teda po x rokoch, ale zatial mi o to ani nejde. ide mi o tie krasne svieze zelene stromceky. tak dufam ze sa mi bude darit a pridam foto toho calamondinu a tych dvoch citronov co som zasadila pred 5mi dnami.
Inka

Re: zaciatocnik

Poslaťod Inka » Uto 18. Apr 2017 12:16:26

tu su tie semenaciky
Prílohy
semenaciky1.jpg
Inka

Poslaťod Inka » Uto 18. Apr 2017 12:17:55

a tu je ten calamondin po uprave a presadeni
Prílohy
calamondin12.jpg
Inka

Poslaťod majoxx87 » Pon 24. Apr 2017 21:34:38

NEch sa Ti teda v pestovani dari,.. tie plody z calamondinu si myslim oberat nemusis, on si to uz teraz pocas sezony ureguluje,... A ten keramzit do misky davat nemusís, stací na dno nádoby,..
Obrázok užívateľa
majoxx87
Administrátor

Poslaťod Inka » Štv 04. Jan 2018 14:20:53

dobry den,

chcela som sa trosku pochvalit svojimi citronikmi ktore som zasadila vtedy v aprily a poslala som sem fotky niektorych co mi vtedy vyklicili.
tu je teda update, som na ne pysna :)
asi som zasadila kostky z dvoch roznych citronov, pretoze jeden ma uplne ine listy a druhy ma trne :)
este som nasla par kostiek v cervenom pomaranci, takze aj ten som zasadila v maji 2017.
a vcera som si dala naklicit semena z kumquatov co som kupila v kauflande. akosi ma to zacalo bavit.
zaujmavy rozdiel v mojich rastlinkach je ten, ze tie vysoke citroniky na fotkach su zasadene v rovnaky cas ako tie nizke. rozdiel je v tom, ze som ich darovala mame.ta ich presadila do obycajnej zahradnej zeminy, ma ich za oknom v dome kde ma vela svetla a nonstop sa pri nich fajci.az mi ich bolo luto a chcela som si ich vziat naspat. (dala som jej aj ten cerveny pomaranc,ale ten som si u nej neodfotila...)napriek tomu vyzeraju uzasne a krasne im vonaju listy. tie moje maju malo svetla,lebo byvam v panelaku, a rastu pomalicky a listy im nevonaju. uz som si robila srandu ze asi zacnem fajcit aby sa im darilo :)

je tu este niekto kto sadi semienka citrusov len tak pre potesenie, nie na podpniky?
Prílohy
pomaranc.jpg
citron4.jpg
citron3.jpg
citron2.jpg
citron1.jpg
Inka

Späť na Všetko o Citrusoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť